Facebook
Proszę czekać...
zamknij
Unia

ANKIETA

Czy znasz najnowszy system sekwencyjnego wtrysku gazu KME NEVO-SKY (DIRECT do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, MAX do silników z pośrednim wtryskiem benzyny)?

zagłosuj
powrót do listy

AKTUALNOŚCI

Czy zastanawialiście się Państwo kiedyś dlaczego KME jako jedyne proponuje sterowniki sekwencyjnego wtrysku gazu w dwóch wersjach – standard (europejskiej) i USA? To jak najbardziej świadoma decyzja, która wbrew pozorom zapewnia niezawodność instalacji.

Z technicznego punktu widzenia te dwie wersje różnią się rezystancją wbudowanych emulatorów wtryskiwaczy benzynowych. Mając wybór i dobierając ją prawidłowo możemy być pewni, że nie zapali się kontrolka „check engine”, ani wtryskiwacze benzynowe nie będą się niekontrolowanie otwierać.

Jeżeli rezystancja będzie za duża to sterownik benzynowy może stwierdzić, że prąd jest zbyt mały i zapali kontrolkę awarii silnika („check engine”) oraz może wyłączyć wtryskiwacze benzynowe.

Jeżeli rezystancja będzie za mała, (prąd zbyt duży) to wtryskiwacze benzynowe mogą sie samoistnie otwierać podczas pracy na gazie, co powoduje nierówną praca silnika, zalewanie przez benzynę i jej nieprzewidziane zużycie.

Stosowanie rezystancji pośredniej (jak to ma miejsce w innych sterownikach) może powodować jedno z tych niepożądanych zjawisk.

Jako generalną regułę należy przyjąć, że wersji USA wymagają samochody amerykańskie, samochody produkowane na rynek amerykański oraz Mitsubishi (szczegółowy opis zawarty jest w dokumentacji sterownika).

Aby ułatwić logistykę zakupu kompletnych zestawów montażowych, proponujemy zaopatrzenie się w zewnętrzny emulator USA, czyli zamknięte w profesjonalnej obudowie rezystory dużej mocy. Poprzez dołączenie do sterowników Diego G3 w wersji EU otrzymujemy rezystancję ekwiwalentną do wersji USA. Zastosowanie emulacji zewnętrznej pozwala także na wydajne rozproszenie ciepła. Dla nabywców zestawów mamy promocję – szczegóły u naszych Handlowców.

Dołączone zdjęcia: